25.11.15

Civic Activism koolitus Bratislavas

Rahvusvaheline kodanikuaktiivsuse teemaline kohtume leidis aset november 2011. Selle korraldajaks oli meie projektipartner People in Peril Slovakkiast eesotsas nende koordinaatori Tomašega.

Esimene päev oli saabumiseks. Lendasime nagu Ikka Viini ja sealt siis edasi Bratislavasse.

Teisel päeval algas tihedate loengutega. Mis see kodanikualgatus üldse on? Kuidas kasutada inimeste kaasamiseks uut meediat? Õhtul olid kohtumised aktivistide ja filmirežissööridega. Eriti meeldejäävaks võis pidada kohtumist kaheBirmast pärit tudengiga, kes elavad juba mõnda aega Tšehhis ning ei saa oma demokraatlike vaadete ja poliitiliste sidemete tõttu ka koju naasta.

Teisel päeval oli teemaks praktiline koolitus, et kuidas planeerida oma projekti. Peale lõunat aga võeti ette midagi praktilist. Nimelt just uue meedia jätkuks lavastati flash mob otse mõnusalt kitsas Bratislava trammis, kus oli kuri plaan inimesi ootamatult naeruga nakatada. Õnnestus. Vaadake videot ka allpool! Õhtul läksime aga mõnusale jalutuskäigule Slovakkia jõuluturule, kus ühtlasi lasime heamaitsa ka Slovakkia traditsioonilisel jõulusöögil nimega „mustlase neerud.“ Tundub, et tegu oli siiski naljaga, sest tegu oli tavalise kanaburgeri laadse kiirtoiduga. Poliitiliselt ebakorrektne, kuid täiesti maitsev! Õhtul toimus tants ja naer kohalikus ägedas klubikeses

Viimasel päeval öeldi head aega ning anti korraldajatelerohkelt positiivset tagasisidet.

Flashmobike: http://vimeo.com/32791288

Eestist osalesid:

Sofia Bolšakova Narva Soldino gümnaasiumi klubist „Closed door“

Jürgen Volmer Rapla Vesiroosi gümnaasiumi klubist „Fookus“

Alina Kutseva Pae Gümnaasiumi klubist.

Jaan Juurikas Valga Gümnaasiumi dokfilmiklubist