08.04.14

Avatud näitus „ Comix4= Koomiksid võrdsuse heaks“

11 sisserändaja taustaga koomiksikunstnikku erinevatest Euroopa riikidest jutustavad koomiksite kaudu oma rändelugusid ja lugusid stereotüüpidest ja rassismist.

Näitust saab näha 7.-27. aprillini Tallinna Ülikoolis Terra 2. korruse galeriis ja Astra fuajees.

Comix4= näitus toob meie ette pildi Euroopast, mis on muutumises, kasvamises ja liikumises. Kunstnikud otsivad kujutamisviisi fenomenile, mida nad on igaüks omal nahal kogenud – rändele. Rände põhjused ei olegi olulised. Loeb lugu. Need lood, mis esitati Euroopa esimesele sisserändaja taustaga koomiksikunstnike konkursile, räägivad tuhandel eri moel, milliseks võib kujuneda inimkonnale nii omane ränne ning mida selles protsessis kaotatakse ja taas üles ehitatakse. Projekti “ComiX4= Koomiksid võrdsuse heaks” eesmärk on elavdada kultuuridevahelist rassismivastast dialoogi ning toetada diskrimineerimise ja ksenofoobia vastast mõtteviisi ja käitumist noorte hulgas, kaasates migrante ja teise põlvkonna sisserändajaid. Projekti viib Eestis ellu MTÜ Mondo. Lisainfo konkursi veebilehelt www.comix4equality.eu.

Näituse valmimist on rahaliselt toetanud Euroopa Liit. Näituse sisu peegeldab autorite seisukohti ja Euroopa Komisjon ei ole vastutav selles sisalduva informatsiooni kasutamise eest.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Maailmakooli noortekonkursi peaauhinna võitis kollaaž tulevikulootusest

10.06.26

Mondo Maailmakooli noortekonkursile „Lootuse loojad“ esitati tänavu kümme loovtööd 20 autorilt. Konkursi peaauhinna pälvis Anette Roop kollaaži „Tuleviku piiril“ eest. Žürii tõstis võidutöö puhul esile kõrget tehnilist taset, läbimõeldud kontseptsiooni ning töö tugevat seost konkursi teemaga. Peaauhinna vääriliseks hinnati ka pealkirja ja visuaalse lahenduse head kooskõla ning meisterlikku tehnilist teostust. Lisaks anti konkursil välja kaks
LOE EDASI
VAATA KÕIKI