20.03.15

Eesti koolidele valmivad maailmahariduse digimaterjalid

Sel aastal valmivad MTÜ Mondo eestvedamisel uuenduslikud maailmahariduse õppe- ja teavitusmaterjalid. Koolidele, noortekeskustele ja lasteaedadele suunatud materjalid tutvustavad ning õhutavad uurima üleilmastuva maailma väljakutseid ja nähtusi.

Maailmahariduslikke õppe- ja teavitusmaterjale koostab ning levitab Mondo Maailmaharidus- ja koolituskeskus juba aastaid, kuid sel korral on peamine rõhk asetatud just digivõimaluste kasutamisele õppetöös.

“Usume Mondos, et digivõimaluste kasutamine muudab maailmahariduslike teemade käsitlemise koolitunnis veelgi kaasahaaravamaks,” räägib Maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin. “Digipööre on Eesti koolide olevik ja tulevik.”

Lisaks digitaliseeritud õpi- ja teavitusmaterjalidele pakume õpetajatele kahte koolitust. Lühem ühepäevane koolitus tutvustab gümnaasiumi valikkursuse “Globaliseeruv maailm” uuendatud õppematerjali ja selle juurde värskelt loodud digivõimalusi. Ühepäevaseid koolitusi korraldame kokku viis ning need toimuvad Eesti eri paigus suvel ja sügisel.

Teiseks algab sügisel 60tunnine süvaõppekursus, mis tutvustab mitmesuguseid meetodeid ja huvitavaid viise, kuidas maailmahariduse teemasid mitmetes ainetundides käsitleda ning digivõimalusi õppetöös kasutada. Kursus on teematiliselt pühendatud uutele kestliku arengu eesmärkidele ja Euroopa arenguaastale 2015. Süvaõppekursus on suunatud peamiselt põhi- ja algkooliõpetajatele, kuid oodatud on ka teised huvilised. Koolitustele ja kursusele registreerumine avatakse suvel.

Projekti “Kestliku arengu eesmärgid ja Euroopa arenguaasta koolidele ja noortele” toetab Eesti välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest ning see kestab veebruar 2015–jaanuar 2016.

arengukoostoo_est_rgb