Sõpruskoolid

Koolide koostöö on hea viis õppida teiste kultuuride kohta. Eriti huvitav on koolide koostöö siis, kui sõpruskoolide õpilased esindavad teisi kultuure ja ühiskondi.

Käesoleva õppeaasta jooksul on Mondo sõpruskoolides toimunud vilgas filmitöö. Meie tublide vabatahtlike abiga on teema “Päev minu elus” raames valminud mitmed filmid Ghana, Keenia ja Ukraina õpilaste igapäevaeludest.  Videolugude vahendusel saavad õpilased aimu oma eakaaslaste elu-olust teistes riikides. Sel moel saame õpilastega alustada vestlusi erinevate maade noorte kultuuri ja kommete, elu- ja õppimistingimuste, vabaduste ja kohustuste, soovide ja unistuste ning paljude teiste teemade üle.

Vaata videosid siit

Kutsume ka Eesti koole üles selles ettevõtmises kaasa lööma ja õpilastega koos nende koolipäevadest videoid looma. Iga kool võiks välja valida õpilase, kellest teha 2 videot: üks umbes  2 min pikkune video, mis näitab õpilase toimetusi ühe päeva jooksul (hommikul ärkamine, koolitee, tunnid, söögikorrad, hobidega tegelemine, kodused tööd ja ülesanded, vaba aja veetmine jne). Teises videos võiks õpilane lühidalt inglise keeles end tutvustada (rääkida oma perest, koolist, hobidest, tulevikuplaanidest jms).

Valminud videokogumiku juurde loome ülesandeid ja tunnikavasid, et algatada arutelusid erinevate maade noorte vahel.

Täpsem info videovahetuse kohta meili teel: mari.jogiste@mondo.org.ee

Lisaks videovahetusele saavad Eesti ja välismaa koolid koos töötada mõne kooliprojekti kallal või lihtsalt pidada sõprussuhted ja vahetada omavahel infot. Siin vahendame infot ja kontakte nii Eesti kui ka väljaspool Euroopat asuvate koolide vahel. Vaata erinevaid sõpruskoolide võimalusi paremalt menüüst. Lisainfo mari.jogiste@mondo.org.ee

Varem toimunud:

MTÜ Mondo koordineeris õppeaastal 2016-2017 rahvusvahelist metsateemalist ühistegevust, milles koolid Eestis, Ghanas, Keenias, ja Birmas tegid väikeseid projekte teemal “METSik loodus” (savist meisterdamine, joonistamine looduses ja looduslike vahenditega, koristustalgud ja ekskursioonid) ning jagasid oma tööst tehtud esitlusi teksti, pildi või videoformaadis ühisblogis.

2014-2016 osalesid sõpruskoolide võrgustiku koolid ka toiduteemalistes projektides (toidu tootmine, valmistamine, traditsioonid) , mille tulemused on samas blogis üleval.