Sõpruskoolid

Koolide koostöö on hea viis õppida teiste kultuuride kohta. Eriti huvitav on koolide koostöö siis, kui sõpruskoolide õpilased esindavad teisi kultuure ja ühiskondi.

Eesti ja välismaa koolid võiks koos töötada mõne kooliprojekti kallal või lihtsalt pidada sõprussuhted ja vahetada omavahel infot.

Siin vahendame infot ja kontakte nii Eesti kui ka väljaspool Euroopat asuvate koolide vahel. Vaata erinevaid sõpruskoolide võimalusi paremalt menüüst. Lisainfo maailmaharidus@mondo.org.ee.

MTÜ Mondo koordineerib õppeaastal 2016-2017 rahvusvahelist metsateemalist ühistegevust, milles koolid Eestis, Ghanas, Keenias, ja Birmas teevad väikeseid projekte teemal “METSik loodus” (savist meisterdamine, joonistamine looduses ja looduslike vahenditega, koristustalgud ja ekskursioonid) ning jagavad oma tööst tehtud esitlusi teksti, pildi või videoformaadis ühisblogis.

2014-2016 osalesid sõpruskoolide võrgustiku koolid ka toiduteemalistes projektides (toidu tootmine, valmistamine, traditsioonid) , mille tulemused on samas blogis üleval.