School Linking

Koolide koostöö on hea viis õppida teiste riikide kultuuride, tavade ja ühiskonna kohta. Sõpruskoolide võrgustik toob selleks kokku Eesti ja Mondo partnerriikide noored.

Sõpruskoolide kliimaprojekt “Climate Change and Us” ootab uusi liikmeid. Kui soovid tegevustega liituda või sellest rohkem teada saada, kinnita oma kooli osalus allolevat vormi täites. Liituda saab veel ka 2022. a sügisel.

2022/2023. õppeaastal keskendub võrgustik kliimamuutuste teemale. Kutsume õpilasi ja õpetajaid üles kaardistama kliimamuutuste mõju enda kogukonnale kogudes selleks oma vanematelt, sõpradelt ja vanavanematelt lugusid. Kogutud teadmisi, muljeid ja soove tuleviku kohta väljendavad õpilased loominguliste projektidena (kirjutades laule, jutte, tehes kunsti, luues filme vms) ja jagades neid teiste riikide noortega.

Kliimamuutuste mõju oma kogukonnale on seni uurinud koos õpilased Ghanast, Keeniast, Ugandast, Ukrainast ja Afganistanist. Nende seni tehtud põnevate projektide kohta leiad infot Mondo sõpruskoolide blogist.

Registreeri oma kool tegevustes osalema siin.

Lisainfo: mari.jogiste@mondo.org.ee

2022. aasta sõpruskoolide tegevused toimuvad projekti 1Planet4All raames, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

Logod Eesti Arengukoostöö Euroopa Liit

Varem toimunud

2018-2019. ja 2019-2020. õppeaastatel  keskendusid sõpruskoolid teemale “Päev minu elus”. Eesti, Ghana, Keenia ja Ukraina õpilased dokumenteerisid video vahendusel enda harilikku koolipäeva. Videolugude vahendusel said noored aimu oma eakaaslaste elu-olust teistes riikides. Sel moel alustati õpilastega vestlusi erinevate maade noorte kultuuri ja kommete, elu- ja õppimistingimuste, vabaduste ja kohustuste, soovide ja unistuste ning paljude teiste teemade üle. Vaata valminud videoid siit

Mondo koordineeris õppeaastal 2016-2017 rahvusvahelist metsateemalist ühistegevust, milles koolid Eestis, Ghanas, Keenias, ja Birmas tegid väikeseid projekte teemal “METSik loodus” (savist meisterdamine, joonistamine looduses ja looduslike vahenditega, koristustalgud ja ekskursioonid) ning jagasid oma tööst tehtud esitlusi teksti, pildi või videoformaadis ühisblogis.

2014-2016 osalesid sõpruskoolide võrgustiku koolid ka toiduteemalistes projektides (toidu tootmine, valmistamine, traditsioonid) , mille tulemused on samas blogis üleval.