14.06.22

4 ideed, kuidas sel suvel maailmahariduse teemadega tegeleda

Suvepuhkus tähendab, et on aega ka rahulikult maailmahariduse teemadesse süveneda. Siin on 4 ideed, kuidas suve jooksul maailmahariduses natuke targemaks saada ja sügisel kooliaastat uute ideedega alustada.

1. Tänavakunsti konkurss #ishareherpower noortele. Sinu õpilasi huvitab aktivism? Jaga neile infot Mondo Maailmakooli tänavakunsti konkursist, kus on osalemiseks vaja kujundada kleeps. Tänavakunsti kleeps peab kujutama ühte naisaktivisti, kes tegutseb keskkonna hoidmise nimel. Konkursivõitja töö hakkab kaunistama ka linnaruumi. Konkurss juba käib – vaata siit.

2. Mondo maailmahariduse suvekoolid. Oled õpetaja, noorsootöötaja või huvitud lihtsalt maailmaharidusest, siis meie suvekoolid on õige koht, kus enne kooliaasta algust motivatsiooni, teadmisi ja uusi tutvusi koguda. (Siinkohal on paslik jagada tagasisidet varasematelt suvekooli osalejatelt: “Fantastiline! Rõõm, et sellist asja nii hästi tehakse!”, “Oli mida tähele panna ja õppida ja edaspidi töös kasutada.”, “Uued ideed, looming, mootor käivitus!”)

Augustis toimub kolm suvekooli, vali endale sobiv:

• Maailmahariduse suvekool 15.-17. augustil. Registreerimine on avatud 4. juulini.
  • Mondo Ukraina Akadeemia suvekool 18.-19. augustil. Anname registreerimise avamisest teada Maailmakooli Facebookis.
  • Maailmahariduse suvekool alus- ja alghariduse õpetajatele 22.-24. augustil. Registreerimine on avatud 4. juulini.

3. Sisukas võrgustikukohtumine. UNESCO ühendkoolide võrgustiku aastakonverents toimub tänavu 18.-19. augustil Rakveres. Arutame koos, millisena näeme maailma-ja keskkonnaharidust edendavaid võrgustikke ja kuidas neid võimestada, vaatame õppeaastale tagasi ja võtame vastu uued liikmed. Aasta suursündmusele on oodatud võrgustiku liikmed, partnerid ja huvilised. Registreerimine on avatud 5. augustini.

4. Tasuta veebikursused. Me kõik oleme erinevad õppijad ja vajame süvenemiseks erinevalt aega. Maailmakooli veebikursused ongi mõeldud iseseisvaks läbimiseks täpselt nii kiiresti või rahulikult, kui ise soovid. Kursused aitavad maailmahariduse teemasid ise paremini mõista ja noortega käsitleda.

• Rändekool. Ränne ja ka  võimalus rännata on tänapäeva maailma väga oluline osa. Mõnikord öeldakse lausa, et me elame rändeajastul. Rändekooli veebikursus annab haridustöötajale teadmised sellest, mis ränne üldse on ja kuidas see ühiskonda mõjutab. Kursus koosneb videoloengutest ja taustatekstidest.
  • Räägime rahumeelselt. See kursus on sulle, kui oled noorsootöötaja, kogukonnaaktivist, koolitaja, õpetaja, haridustöötaja või juht mõnes muus valdkonnas. Kursus hõlmab inimõiguste, lahenduskeskse lähenemise (SF) ja vägivallatu suhtluse (NVC) teemasid selleks, et õpiksime oskuslikult jõustama inimesi läbi õige kuulamise.

Kõige kiiremini saad Maailmakooli pakutavatest koolitustest, materjalidest ja konkurssidest info Maailmakooli Facebooki lehelt.