E-külalistund. Maari Ross "Mis see arengukoostöö üldse on?"

Seeria kolmandas e-külalistunnis liigume humanitaarabi valdkonnast arengukoostöö valdkonda. Meile räägib Maari Ross, mis on arengukoostöö ja kuidas see humanitaarabist erineb. Kuuleme, miks ja kuidas Eesti teisi riike aitab, et jõuda erinevate ÜRO Kestliku Arengu Eesmärkide täitmiseni. Tunni lõpus jagab Maari, kuidas õpilased ise jätkusuutlikkuse arengusse panustada saaksid. 

Maari Ross on Eesti Välisministeeriumi Humanitaarabi büroo peaspetsialist. Enne seda töötas Maari MTÜ Mondos juhatuse liikme ja humanitaarabi valdkonna juhina keskendudes Süüria põgenikele suunatud projektidele.

E-külalistund on mõeldud 7.-9. klasside õpilastele. Tunni juurde on koostatud abistav materjal õpetajatele, aga õpilaste tööleht puudub – selle asemel tuleb ülekande ajal esineja märguande peale video pausile vajutada ning lasta õpilastel teha u 5-10 minutiline grupiarutelu.

Tunnikava Maari Ross

Tagasi Kooli külalistund valmis MTÜ Mondo projektist „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini; Eesti panus kestliku arengu eesmärkidesse”, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.