Maailmahariduse kursused
Meie põhikoolitusel, maailmahariduse kursusel (60 ak/t) tutvustatakse süvitsi maailmaharidust, uuritakse tähtsamaid teemasid (kliima, ränne, inimõigused, kestlik areng jne) ning parimaid praktikaid nende õpetamisel. Kursused toimuvad tavapäraselt jaanuari lõpust aprilli alguseni. Aeg-ajalt pakume ka mõne maailmahariduse alateema kohta pikemaid programme.
Lühikoolitused ja seminarid
Maailmahariduse lühikoolituste või koolituspäevade jooksul tutvustame õpetajatele, noorsootöötajatele ja teistele haridustöötajatele uusi õppevahendeid maailmahariduse lõimimiseks oma õppetöösse. Korraldame koolitusi jooksvalt õppeaasta jooksul ja pakume neid kas Mondo koolitajate poolt või koostöös partneritega. Aasta lõpus toimub traditsiooniline maailmahariduse seminar.
Maailmahariduse õpiringid
Maailmahariduse õpiring on Maailmakooli uus algatus, mis toimub igakuiste kohtumistena. See on võimalus enesearenguks ja võrgustumiseks õpetajatele, kes on juba maailmaharidusega mõnevõrra tuttavad, näiteks osalenud mõnel Mondo Maailmakooli koolitusel, läbinud maailmahariduse kursuse või käinud suvekoolis.
Õpiringidega on võimalik liituda terve õppeaasta jooksul.
Suvekoolid
Maailmahariduse suvekool on tore traditsioon, mis annab haridustöötajatele võimaluse enne uut õppeaastat kohtuda ning saada üksteiselt inspiratsiooni, uusi mõtteid ning energiat, et maailmahariduslikel teemadel edasi tegutseda. Tavapäraselt on suvekool 2- või 3-päevane üritus, mis toimub looduskaunis kohas. Suvekooli formaat ja teemad muutuvad vastavalt Maailmakooli käesolevatele projektidele.
2024. aastal toimuvad suvekoolid augustis (alusharidus: 12.-13. august; üldharidus: 15.-16. august) ja me avame registreerimise juunikuus.
Rahvusvahelised võimalused
Maailmakooli kaudu avanevad regulaarselt võimalused osalemaks rahvusvahelistes projektides.