Planeedi kestlikkus: mängulised õppemeetodid

24.10.2024 10:15 - 15:45 Mondo
Registreeri

Ootame kõiki õpetajaid neljapäeval, 24. oktoobril koolitusele, mis keskendub praktiliste ja mänguliste meetodite kasutamisele kliimahariduse edendamisel.

Mondo Maailmakooli maailmapäevade üleskutse keskmes on sel õppeaastal planeedi kestlikkus ja koostööoskus, mistõttu pühendume sel koolituspäeval just neile teemadele. Uurime erinevaid uusi kliimateemalisi õppematerjale ja kogeme mängulisi meetoteid, mis aitavad õpilastel mõista nende isiklikku mõju ja vastutust. Näeme, et mängulised lähenemised on kliimahariduses eriti väärtuslikud, kuna need kaasavad õpilasi aktiivselt, võimaldades neil õppida läbi kogemuste ja uute taipamiste. Mängud aitavad keerulisi teemasid vajalikul määral lihtsustada ja muudavad õppimise nauditavaks ja mõjusaks.

Koolitus ja lõunasöök on tasuta.

Ajakava

10.15 Uksed avatud ja tervituskohv

10.30–12.00 Loeng-töötuba: “Kliimamuutuste ABC” (Katrin Vaino, Tartu Ülikool)

Katrin Vaino alustab loenguga kliimamuutuste põhialustest, mille järel tutvume “Kliimamuutuste ABC” õppematerjalidega, mis on loodud igale kooliastmele ja ka huviharidusele. Koolituse raames keskendume just III-IV kooliastmele ja konkreetsemalt kliimamuutustega seotud müütidele. Lühitöötoas saame ülevaate, kuidas teaduspõhiseid teadmisi tõhusalt edasi anda ja kuidas meedia meie arusaamu kliimamuutustest mõjutab.

12.00–13.00 Lõuna

13:00–13:30 “Kliimakooli” uued tegevuskavad

“Kliimakool” on Eestis juba laialt levinud kaardimäng, mis võimaldab õpilastel mängulisel viisil avastada oma igapäevaste tegevuste, nagu näiteks toiduvalikute ja reisimise, mõju keskkonnale. Jagame omavahel “Kliimakooli” kasutamise häid praktikaid ja tutvustame Mondo poolt selle juurde Rootsi kolleegide poolt loodud uusi tegevuskavasid. Koolitusel osalenud haridustöötajad saavad tasuta kaasa 5 kaardimängu.

13.45–15.30 Interaktiivne mäng “Mission Terra”

“Mission Terra” meeskonnamängus saavad osalejad läbi kogeda kriitilise mängustsenaariumi – kollapsijärgses maailmas, kus kliimamuutuste tagajärjed on olnud hävitavad, tuleb mängijatel teha kiireid ja strateegilisi otsuseid, et oma rahvas elus hoida. Mäng käsitleb kliimamuutuseid, ressursinappust ja rahvusvahelisi konflikte. See on mõeldud III-IV kooliastme õpilastele ning sobib hästi kasutamiseks just maailmapäeval. Koolitusel osalenud haridustöötajad saavad mängu kas meie või Tartu loodusmaja käest hiljem laenata.

15.30–15.45 Lõpusõnad ja refleksioon

Praktiline info:

• Registreerimine toimub läbi selle vormi (avatud kuni 20.10 või kohtade täitumiseni).
  • Koolitus toimub Mondo ruumides Tallinnas (Telliskivi 60A/5).
  • Koolitus ja lõunasöök on tasuta. Transporti meil kahjuks kompenseerida ei ole võimalik.
  • Osaluse eest väljastame soovi korral tõendi. Palume sellest registreerimisvormis teada anda.

Lisainfo: maria@mondo.org.ee / 5182181

Koolitus toimub MTÜ Mondo projektist “Kliimakool: inspireeriv ja hariv kaardimäng õpetajatele ning noortele”, mida toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu.