Maailmahariduslike rollimängude koolitus

28.09.2023 15:00 - 17:30 Tartu loodusmaja
tasuta Tutvume interaktiivsete rollimängudega, mis aitavad õpilastel mõista keerukaid globaalseid teemasid nagu kliimaõiglus, globaalne õiglus ja vastastikune sõltuvus.

Kutsume teid Mondo ja Peipsi Koostöö Keskuse maailmahariduslike rollimängude pealelõunale 28. septembril 2023 Tartu loodusmajas.

Koolitusel räägime maailmaharidusest ja hariduslikust rollimängust kui meetodist, mille läbi saab käsitleda erinevaid teemasid ja arendada õpilastes maailmakodaniku pädevusi.

Registreerimine: forms.gle/LhXtJtTF5Gh4VdSw8.

Koolituse ajakava:

14:30 – 15:00 Saabumine ja kohv

15:00 – 15:15 Sissejuhatus maailmaharidusse ja koolituspäeva (Maria Sakarias, MTÜ Mondo)

15:15 – 16:15 Keskkonnaharidusliku rollimängu “Lootuse tseremoonia” tutvustus ja teema eelhäälestus (Ederi Ojasoo, MTÜ Peipsi Koostöö Keskus)

16:15 – 17:15 Kliimaebaõiglust ilmestava haridusliku rollimängu “Uued tuuled saareriigis” tutvustus ja läbimäng (Ederi Ojasoo, MTÜ Peipsi Koostöö Keskus ja Ilmar Kelder Rugna OÜ

17:15 – 17.30 Arutelu ja kokkuvõte (Maria Sakarias, MTÜ Mondo)

Mis on hariduslik rollimäng?

Hariduslik rollimäng või õpi-larp (Educational Live Action Role Play Game) on pedagoogilise ja didaktilise sisuga rollimäng. Rollimäng ehk larp on mäng, milles osalejad kehastuvad väljamõeldud tegelasteks. Mitteformaalsete meetodite nagu lavastuse, simulatsiooni või rollimängu vahendusel jääb õppijale läbitud materjalist meelde umbes 90%. Maailmahariduslikud rollimängud annavad osalejatele võimaluse sügavamalt mõista ja kogeda globaalsete teemade olulisust ning õppida nende lahendamiseks vajalikke oskusi ja teadmisi.

Lisainfo:

Ederi Ojasoo
tel: 56636264,
e-posti aadress: ederi.ojasoo@gmail.com


Koolitus toimub projektist “Maailmaharidus – teadlik tegutsemine õiglase, kestliku ja rahumeelse ühiskonna nimel (MHK11)”, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.