Üldhariduse suvekool 2023

15.08 - 17.08.2023 Altmõisa külalistemaja
40 €

Suvekoolikellad helisevad! Kutsume kõiki haridustöötajaid osalema Mondo suvekoolis, kus saame maailmahariduse teemade üle mõtiskleda ja koos uusi lähenemisviise avastada. Suvekool toimub 15.-17. augustil 2023 Altmõisa külalistemajas Läänemaal.

Selle aasta suvekoolis keskendume Maailmakodaniku pädevusmudelis välja toodud kolmele teemale – globaalne õiglus, kliimaõiglus ja vastastikune sõltuvus:

• Ootame külla põnevaid esinejaid, kellega koos nende (keerukate) maailmahariduse teemade üle mõnusas õhkkonnas arutleda;
  • katsetame suve lõpuks loodud uut globaalse õigluse teemalist põgenemismängu (Shokkin Group) ja kliimaõigluse teemalist rollimängu (Peipsi Koostöö Keskus), mille kaudu neid teemasid õpilastele kaasahaaravalt ja mitmekülgselt tutvustada;
  • kujundame üheskoos maailmapäeva või -nädala projektikavad, mis aitaksid noortel teadlikumaks ja empaatilisemaks maailmakodanikeks kasvada;
  • tutvume, tagasisidestame ja arendame edasi Maailmakodaniku pädevusmudelis välja toodud õpiväljundeid;
  • naudime kaunis looduses jalutamist, tervislikku taimetoitu ning lõõgastust enne uue kooliaasta algust.

Oodatud on kõik haridustöötajad, kes töötavad õpilastega II-III kooliastmes või gümnaasiumis.

Praktiline info:

• Suvekooli osalustasu on 40 eurot (toitlustus-, majutus- ja koolituskulud hinna sees).
  • Alustame 15. augustil kell 11.30 ja lõpetame 17. augustil kell 14.00.
  • Bussitransporti korraldatud ei ole. Julgustame teid transporti jagama, mille kohta saadame informatsiooni augustis.
  • Majutus Altmõisa külalistemajas on 1-3 kohalises tubades.
  • Mondo on otsustanud oma korraldatud üritustel pakkuda taimetoitu, kuna selle keskkonnajalajälg on väiksem. Palun anna meile registreerimisvormis märku, kui sul on toidu osas erisoove või -vajadusi.

Info osalustasu maksmiseks ja ajakava saadame registreerunud osalejatele augusti alguses. Osalemiseks täida palun registreerimisvorm hiljemalt 3. juuliks 2023 läbi selle vormi

Suvekool toimub MTÜ Mondo projektist “Maailmaharidus – teadlik tegutsemine õiglase, kestliku ja rahumeelse ühiskonna nimel, mida rahastab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.