ÜRO MATKE 2021

ÜRO matke toimus 10.-12. juunil veebi keskkonnas

2021. aasta ÜRO matkest võtsid osa noored Eestist, Ukrainast, Lätist, Leedust, Ida-Timorist, Ühendkuningriigist ning Prantsusmaalt. Huvitavad ja harivad arutelud keskendusid kliimamuutuste mõjude leevendamisele ning rahvusvahelise konflikti juriidilistele aspektidele. Vürtsi lisasid meediaväljaannete esindajate küsimused ning kaasahaaravad sotsiaalsed üritused.

Noorte koostööd jälgisid ka õpetajad, kes tagasisidet andes märkisid, et soovitavad tulevikus kindlasti oma kooli noortel ÜRO matkest osa võtta, sest see pakub võimalust õppida ja praktiseerida inglise keelt ja argumenteerimist ning viia end kurssi globaalsete väljakutsetega, millega riigid üle maailma silmitsi seisavad.

Osalejate tagasisidestki nähtus, et kogemus oli noorte jaoks väärtuslik. Üks osaleja vastas küsimusele, kas soovitaksid üritusel osalemist ka oma sõpradele: “Kindlasti, sest see üritus aitas minul oma mullist välja saada ja olla aktiivne, mis viib teadagi õnnestumiseni. Koolis ei julgustata meid piisavalt sellised olema, aga EstMUN konverentsil peab iga osaleja oma arvamust aktiivselt väljendama. Teadmistes on jõud, kuid oma eesmärkide saavutamiseks tuleb oma teadmisi aruteludes ja väitlustes aktiivselt kasutada.”

Sündmuse toimumisele aitasid kaasa Eesti Välisministeerium ja UNESCO Eesti rahvuslik komisjon.

ÜRO matket tutvustavad töötoad toimuvad koolides üle Eesti oktoobrist detsembrini 2021.

Tellimise vormi leiad SIIT!

Vaata järgi: 2021 toimunud veebinarid ja infotunnid

Rahvusvaheline veebinar noortele 18. veebruaril

Infotund õpetajatele 31. märtsil (infotunni PDF esitlus)

Komiteede tööd tutvustavad infotunnid

ÜRO matke 2021. aasta programm toimub UNESCO ühendkoolide 2021. aasta tegevuste raames. Programmi toimumist toetab Välisministeerium riigieelarvelise eraldisena.