06.11.19
Uued dokumentaalid Maailmakooli filmikogus
Maailmakooli filmikogu on täienenud nelja uue dokumentaali võrra, mis puudutavad laste- ja naisteõigusi.
Inspireeriv ja liigutav film „Õppetunnid“ räägib 17-aastasest Somaalia põgenikust Kafiast, kes alustab oma elu Ungari pealinnas Budapestis. Film keskendub suuresti Kafia koolielule ja suhetele eakaaslastega. Kafia põgenes Somaaliast, et vältida sunnitud abielu, mis oli tema isa sooviks. Intervjuus psühholoogiga Kafia seletab, et on õnnelik, et ta ei pea enam hijab‘i kandma, kuid samas ta varjab seda oma ema eest. See on üks suurimaid kultuurilisi ja usulisi õppetunde tüdruku elus.
Soovitame näiteks ühisvaatamiseks Burkina Fasos filmitud värvikat dokumentaali “Ouaga tüdrukud”. Kui üks keskmine Mustalt Mandrilt tulev dokk on tavaliselt keskendunud probleemidele, siis „Ouaga tüdrukud” on särtsu täis täiskasvanuks saamise lugu kergelt kaootilises, ent elurõõmust pakatavas Aafrikas. Film räägib kutsekoolist, kus Aafrika jaoks niigi kiiduväärt asjana saavad õppida tüdrukud, ja vähe sellest, nad õpivad automehaanikuteks!
Dokumentaalfilm “Lõksus” leiab tänapäevase orjapidamise ootamatust kohast, Euroopa südamest. Peategelane Marish on kümme aastat toidu ja peavarju eest elanud koduorjana naise juures, kes saadab ta tehasesse tööle ning võtab endale kogu palga. Filmi autor jälgis kaks ja pool aastat kangelanna argielu, olles tema ainus sõber ning usaldusalune, ja julgustas teda hirmuvalitsuse alt põgenema.