Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. Materjali saamiseks kirjuta filmid@mondo.org.ee.

Õppetunnid

17-aastane Kafia on somaali põgenik, kes õpib ungari keelt. Ükskõik kui keerulisena see keel tundub inimesele, kes ei ole ungarlane, on see tegelikult tüdruku kõige lihtsam õppetund.

Kafia põgenes Somaaliast, et vältida sunnitud abielu, mis oli tema isa sooviks. Tema ema aitas tal põgeneda ja film näitab Kafia teistsugust elu Budapestis.

Intervjuus psühholoogiga Kafia seletab, et on õnnelik, et ta ei pea enam hijab‘i kanda, kuid samas ta varjab seda oma ema eest. See on üks suurimaid kultuurilisi ja usulisi õppetunde tüdruku elus. Teised filmimomendid on seotud tema eluga õpilaskodus ja koolis, kus tema klassikaaslased imestavad, et ta on pärit riigist, kus on meri, kuid ta ei oska ujuda. Kodumaal olles ta ei ole kunagi sporti teinud, kuid nüüd ta peab õppima, kuidas mööda nööri ronida.

Hetkel on Ungari üks kõige reglementeeritud põgenikepoliitikaga riike, kuid Kafiat toetatakse nii kooli kui ka õpilaskodu poolt. See film näitab, kuidas isegi politseinikud on ennekõike ikkagi inimesed. Teistel hetkedel on Kafial samasugused mured nagu igal teismelisel tüdrukul.

Sulle võib meeldida ka…