Ouaga tüdrukud

(2017) Kui üks keskmine Mustalt Mandrilt tulev dokk on tavaliselt keskendunud probleemidele, siis „Ouaga tüdrukud” on täiskasvanuks saamise lugu kergelt kaootilises, ent elurõõmust pakatavas Aafrikas.

Aasta: 2017 Pikkus: 82 min

Burkina Faso pealinna Ouagadougous tegutseb kutsekool, kus Aafrika jaoks niigi kiiduväärt asjana saavad õppida tüdrukud, ja vähe sellest, nad õpivad automehaanikuteks! Chantal, Bintou, Rose ja Dina on õppurid keretööde osakonnas ning nende päevad mööduvad lihvides ja värvides iidamast-aadamast pärit õppeautode romusid, kereplekki sirgendades ja muidugi ka matemaatika ülesandeid lahendades. Sellesse on juba sisseprogrammeeritud hea annus absurdi ja huumorit, lisaks ainult Aafrika asjaajamisele omast koloriiti. Kui üks keskmine Mustalt Mandrilt tulev dokk on tavaliselt keskendunud probleemidele, siis „Ouaga tüdrukud” on särtsu täis täiskasvanuks saamise lugu kergelt kaootilises, ent elurõõmust pakatavas Aafrikas. Ausalt öeldes ei tee keegi suuremat numbrit, et seda varem eksklusiivselt meestele hoitud ala just tüdrukud õpivad. Peaasi, et hakkama saaks ja nagu tuleb välja, on naiste töösse suhtumises hoopis oma eelised ja trumbid.

Tunnikava dokumentaalfilmile „Ouaga tüdrukud” (gümnaasium)

Theresa Traore Dahlberg

Rootsi, Burkina Faso