20.11.20

Rändeteemaline kunstiprojekt #RändEST

Migration- Banksy
© Banksy

MTÜ Mondo kutsub noori osalema kunstiprojektis #RändEST.

Õpilased on oodatud valmistama rändeteemalisi plakateid, et tutvustada rände mõju enda eludele, aga ka laiemalt Eesti ühiskonnale ja kultuurile. Plakatikonkursi nimi #RändEST rõhutab, et noored läheneksid rändeteemale just Eesti kontekstis ning rohujuure tasandilt.

Rändest rääkides kasutatakse sageli globaalset statistikat. Suurte numbrite taga on raske näha seoseid meie igapäevaeluga. Ometi puudutab ränne ja selle erinevad alaliigid – tööränne, õpiränne, pereränne, linnastumine jne – meid kõiki. Konkursi eesmärk on läbi loovtööde panna noori rännet enda ümber märkama ning tekitada noorte vahel rändeteemalisi arutelusid.

Parimad tööd avalikustatakse virtuaalse näitusena rahvusvahelise rände päeva raames 18. detsembril 2020. Näitus korraldatakse rändeteemalise teavitusprojekti „Jagatud teekonnad“: faktid ja lood rändest 21. sajandil“ raames.

Kuidas osaleda:
–       Valmista rände teemat käsitlev plakat A1 või A2 formaadis. Plakati teostamiseks võib kasutada vabalt valitud tehnikaid, sh joonistus, maal, kollaaž, foto, digimaal- või joonistus, fototöötlus vms.

–       Tee plakatist hea kvaliteediga foto. Seejuures jälgi, et kogu plakat mahuks fotole, kujundid fotol oleksid fookuses, valgustus ühtlane ja piisavalt ere (väldi varjusid ja läikeid).

–       Edasta foto plakatist aadressile meelis@mondo.org.ee

–       Tööde esitamise tähtaeg on 13. detsember 2020.

Aktiivselt osa võtnud koolide vahel loosime välja 3 rändeteemalise virtuaalreaalsuse filmi tutvustust ja töötuba 2021. a alguses.

Täiendavate küsimuste korral palun võtke ühendust meelis@mondo.org.ee