17.12.16

Maailmapäeva korraldamine viib õpetaja Ghanasse

Järjekorras juba neljandat aastat toimunud maailmapäevade konkursi võitis 2016. a.Tartu Erakool. MTÜ Mondo premeerib maailmanädalat korraldanud õpetajat ja TERA huvijuhti Hedvy Arulat õppereisiga Ghanasse. Võidukoolis toimunud maailmanädal oli eriti silmapaistev oma mitmekesise ja innovatiivse lähenemise poolest ning loodud materjale jagavad nad lahkelt ka teiste koolidega.

Fotod: Tartu Erakool

Neljanda MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi võitis sel korral Tartu Erakool, kes paistis silma mitmekülgsuse ja läbimõelduse poolest ning kelle tegemistes oli tunda kooli ühtsust ning puhast rõõmu. Maailmanädala jooksul käsitleti 13 riiki, mis on kooli endaga lähemalt seotud kas läbi Erasmus+ projektipartnerite, sõpruskooli tegevuste, on õpilaste päritoluriigid või juhendavate õpetajatega seotud maad. Õpilastel käis külas 6 väliskülalist vilistlastest tantsuõpetajani ning aineõpetajad koostasid ise uusi mänge, Kahoot viktoriine ning sai suu maguks ning keha virgeks läbi degusteerimise ning draama.” TERA kasutas osavalt ära nende enda mitmekesisust ning kaasas tegevustesse laiemat kogukonda, ” ütles maailmahariduse projektijuht Mai Mikkelsaar. Loodud materjale jagavad TERA õpetajad lahkelt ka maailmakooli kodulehel. “Temaatiliselt oli maailmanädal tõesti läbimõeldud ning õpilaste tegutsemise indu oli näha saadetud videodelt,” rõõmustas maailmahariduskeskuse juht Johanna Helin.

Tartu Erakooli huvijuht ise ütles: “Teadsin, et meil on piisaval hulgal “hulle”, kes entusiastlikult kõigega kaasa tulevad, ideest süttivad ja veel omakorda häid ideid juurde loovad. Kolleege, kes oma ideede ja abikätega panustasid, oli palju! Kuigi oleme TERAs üsna harjunud nö teistmoodi õppimisega, siis maailmanädal raputas kindlasti ka meie koolielu. Oli natuke teistmoodi hingamine, igal pool toimus kogu aeg midagi. Kuigi erinevatele gruppidele toimusid erinevad tegevused, siis koolimaja seinad “rääkisid” toimunust ka neile, kes seda vahetult ise ei kogenud ja nii olime ikkagi kõik koos maailmas rändamas.” Ta lisas veel, et nende koolis tegeletakse palju lõiminguteemaga otsides võimalusi ja viise, kuidas panna õpilasi nägema tervikpilti. seega Maailmanädalal toimunud temaatiline lõiming oli kindlasti üks positiivne kogemus.
 

Konkursil osalenud 12 kooli ja noortekeskuse maailmapäevadel olid teemaks õiglane kaubandus, kodanikuaktiivsus ning vabatahtlik töö, maailma toidud, üleilmselt tuntud tugevad naised, ning unistused. Mitmed koolid, kes on maailmapäevade korraldamisest teinud traditsiooni on leidnud igaks aastaks uue läbiva teema, mille ümber koolipere kokku tuua. On ka uusi koole, kes esimest aastat maailmapäeva korraldades on külla kutsunud mõne piirkonna pikaajalise maailmasaadiku, nagu tegi seda Keeni kool Valga Gümnaasiumiga.

2017. aasta kevadel toimuva õppereisi ajal saab Hedvy võimaluse külastada Ghana koole ning tutvuda MTÜ Mondo koostööpartnerite tööga Põhja-Ghanas Kongo küla kogukonnas. Pärast reisi külastab Hedvy ka Eesti koole, kus ta saab jagada Ghana reisilt saadud kogemusi. 

Õpetaja Aafrika õppereisi rahastab maailmahariduse projekti raames Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.

VAATA KÕIKI UUDISEID