18.10.24

5 maailmahariduslikku kutset selleks sügiseks

Sügisesed tegevused Maailmakooliga kutsuvad mängulisi meetodeid kasutama, kiirmoodi uue nurga alt vaatama ja rahuhariduse tehnikatega tutvuma. Koondasime 5 põnevat tasuta võimalust siia uudisesse.

1. Neljapäeval, 24. oktoobril kutsume kõiki huvilisi Tallinnasse koolitusele, mis keskendub praktiliste ja mänguliste meetodite kasutamisele kliimahariduse edendamisel. Kliimamuutuste teemalise sissejuhatuse päevale teeb Katrin Vaino Tartu Ülikoolist, seejärel avastame koos kolme mängulist meetodit: kaardimäng “Kliimakool”, Põgenemismäng “Sinu lugu” ja interaktiivne rollimäng “Mission Terra”. Pane end kirja siin.

2. Kolmeosaline koolitus “Rahuharidus kriiside keskel” aitab luua noortega ruumi, mis on turvaline ja toetav ka keerulistel aegadel. Esimene koolitus toimub 29. oktoobril. Tartus toimuvad koolitused on osalejatele täiesti tasuta ning neid korraldavad Mondo Maailmakool ja Eesti Noorsootöötajate Kogu. Programm on suunatud kõikidele noortega töötavatele inimestele. Pane end kirja siin.

3. Maailmahariduse õpiringis 30.oktoobril võtame seekord ette kiirmoe teema. Uurime koos MTÜ-ga Fashion Revolution Estonia, milline on kiirmoe mõju planeedi kestlikkusele. Osaleda saab nii Mondos kohapeal kui Zoomi kaudu. Registreeru siin.

4. Õiglase Kaubanduse kuu käib suure hooga! 29. oktoobril toimub veel viimane e-tund õiglasest kaubandusest Egle Küngasega ja 31. oktoobrini ootame 1.-12. klasside õpilaste muinasjutte ja lugusid kirjutamisvõistlusele

5. Maailmapäevade rahastustähtaeg on sügiseks küll läbi, aga kui korraldate üritusi oma jõududega, siis registreeruda saab siiski ja terve aasta jooksul – nii osaled ka maailmapäevade konkursil. Järgmine rahastuse taotlemise tähtaeg on 20. jaanuaril.

Jälgi ka meie sotsiaalmeediat, sest just seal jagame kõige kiiremini infot uutest koolitus- ja materjalivõimalustest. 5 korda aasta jooksul saadame välja ka mahukat maailmahariduslikku uudiskirja.