ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Vaba Tahe – Maarja küla

(2013)

Marcel Knorn on Eestis neljandat kuud. Ta töötab vabatahtlikuna Maarja külas, kus tema ühes põhiliseks hoolealuseks on intellektipuudega Riivo. “Ta on väga-väga lahe ja tark poiss,” iseloomustab Marcel oma hoolealust sulaselges eesti keeles. Kuigi Riivo ise ei räägi, on just tema see, kes on enim innustanud Marceli eesti keelt õppima. Õpetamiseks on seda ju vaja.
Vabatahtliku jaoks on see esimene kord töötada ja elada Maarja küla laadses asutuses. “Mulle meeldib lihtsalt inimestega olla. Et ma saan nendega süüa teha või aias töötada. Kogu aeg ma teen midagi erinevat ja ei ole ainult üks töö,” rääkis Marcel.

Vaba tahe on tempokas dokumentaalseriaal, mis jälgib eestlastest vabatahtlike tegemisi Eestis ja laias ilmas. Läbi 9 vabatahtliku, 9 paiga ja teema saab seriaali vahendusel sissevaate vabatahtliku töösse, põnevatesse kultuuridesse, keerulistesse väljakutsetesse ja erinevatesse lahendustesse, mida vabatahtlikud ja organisatsioonid oma tööga loovad.(https://etv2.err.ee/l/kultuur/vaba-tahe)

Madli Lääne-Metsalu

Eesti