Vaba Tahe – Gruusia kompanii

Aasta: 2013 Pikkus: 27 min
Keeled: eesti, inglise Subtiitrid: eesti
Riik: Eesti Autor: Madli Lääne-Metsalu

Tudeng ja kaitseliitlane Madis Kask on vabatahtlikuna Gruusias, endises tööstuslinnas nimega Rustavi. Koos teiste, üle Euroopa kokku tulnud vabatahtlikega, on Madise ülesandeks luua Rustavi noortele aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi. Erinevalt Madisest ei soovi aga kohalikud noored mitte matkata, vaid istuda linna moodsal peaväljakul. Milliseid pingutus nõuab Gruusia missiooni õnnestumine?

Vaba tahe on tempokas dokumentaalseriaal, mis jälgib eestlastest vabatahtlike tegemisi Eestis ja laias ilmas. Läbi 9 vabatahtliku, 9 paiga ja teema saab seriaali vahendusel sissevaate vabatahtliku töösse, põnevatesse kultuuridesse, keerulistesse väljakutsetesse ja erinevatesse lahendustesse, mida vabatahtlikud ja organisatsioonid oma tööga loovad. (https://etv2.err.ee/vaba-tahe)

Kommentaar 09.2023. “Vaba tahte” seeriast on selle filmi näol tegemist kõige meeldivama lähenemisega filmiga. Kuivõrd filmis kajastatav vabatahtliku teekond ei ole mitte seotud hädas olevate inimeste aitamise, vaid noore inimese enesearenguga kultuuriprojektis, ei teki seda filmi vaadates ka “valge päästja” ebameeldivat konnotatsiooni. Filmi võib vaadata, et näidata noortele välismaale vabatahtlikuks minemise telgitagust.

Tagasi