Vaba Tahe – Maarja küla

Aasta: 2013 Pikkus: 27 min
Keeled: eesti Subtiitrid: eesti
Riik: Eesti Autor: Madli Lääne-Metsalu

Marcel Knorn on Eestis neljandat kuud. Ta töötab vabatahtlikuna Maarja külas, kus tema ühes põhiliseks hoolealuseks on intellektipuudega Riivo. “Ta on väga-väga lahe ja tark poiss,” iseloomustab Marcel oma hoolealust sulaselges eesti keeles. Kuigi Riivo ise ei räägi, on just tema see, kes on enim innustanud Marceli eesti keelt õppima. Õpetamiseks on seda ju vaja.
Vabatahtliku jaoks on see esimene kord töötada ja elada Maarja küla laadses asutuses. “Mulle meeldib lihtsalt inimestega olla. Et ma saan nendega süüa teha või aias töötada. Kogu aeg ma teen midagi erinevat ja ei ole ainult üks töö,” rääkis Marcel.

Vaba tahe on tempokas dokumentaalseriaal, mis jälgib eestlastest vabatahtlike tegemisi Eestis ja laias ilmas. Läbi 9 vabatahtliku, 9 paiga ja teema saab seriaali vahendusel sissevaate vabatahtliku töösse, põnevatesse kultuuridesse, keerulistesse väljakutsetesse ja erinevatesse lahendustesse, mida vabatahtlikud ja organisatsioonid oma tööga loovad. (https://etv2.err.ee/vaba-tahe)

Kommentaar 09.2023. Väga ilus ja liigutav film Maarja küla toimimisest ja sellest, kuidas organisatsiooni toimimisse ka välismaalasi integreeritud on. Filmis on hetketi ekraanil mõned andmed näiteks Maarja küla elanike arvu kohta, mis võivad olla aastatega muutunud, aga muidu on tegemist igati korraliku filmiga.

Tagasi