ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Anote laev

(2018) Kiribati, mille rahvaarv on 100 000 inimest, kaob suure tõenäosusega merevee tõusu tõttu maailmakaardilt juba lähemate aastakümnete jooksul. Dokumentaal käsitleb selle tragöödia mõju saareriigi rahvale ning annab seeläbi tugeva hoiatuse ülejäänud maailmale.

Vaikse ookeani saareriik Kiribati on üks maailma raskemini ligipääsetavaid paiku. Elanikke on riigis vaid 100 000 ning nende igapäev kulgeb rahulikus tempos. Näiliselt idüllilist saareelu ähvardab siiski üks kaasaja suuremaid ohtusid. Nimelt on Kiribati üks esimesi riike, mis seisab silmitsi kliimamuutuste kõige hävitavama mõjuga: merevee taseme tõusu tõttu kaob saar maailmakaardilt juba lähemate aastakümnete jooksul.

Film jälgib Kiribati endise presidendi Anote Tongi pingutusi oma riigi elanike turvalisuse ning väärikuse eest seismisel. Tema ja teised saareelanikud seisavad silmitsi küsimustega, kas jääda oma saarele, kuni see enam võimalik ei ole, või asuda aegsasti uut ja turvalist elupaika otsima. Mis saab aga 4000-aastase kultuuriajalooga rahvast, kel pole enam kodumaad? Anote püüdlused rahvusvahelisi kliimaleppeid mõjutada põimuvad filmis kokku kuue lapse ema Tiemeri saatusega, kes otsustab saarelt lahkuda ning oma perele mujal turvalist elupaika otsida.

Autor:

Matthieu Rytz