Anote laev

Year: 2018 Length: 77 min
Languages: inglise Subtitles: eesti
Country: Kanada Author: Matthieu Rytz

The documentary examines the impact of the tragedy of climate change on the island nation's residents, and in doing so, issues a stark warning to the rest of the world.

Vaikse ookeani saareriik Kiribati on üks maailma raskemini ligipääsetavaid paiku. Elanikke on riigis vaid 100 000 ning nende igapäev kulgeb rahulikus tempos. Näiliselt idüllilist saareelu ähvardab siiski üks kaasaja suuremaid ohtusid. Nimelt on Kiribati üks esimesi riike, mis seisab silmitsi kliimamuutuste kõige hävitavama mõjuga: merevee taseme tõusu tõttu kaob saar maailmakaardilt juba lähemate aastakümnete jooksul.

Film jälgib Kiribati endise presidendi Anote Tongi pingutusi oma riigi elanike turvalisuse ning väärikuse eest seismisel. Tema ja teised saareelanikud seisavad silmitsi küsimustega, kas jääda oma saarele, kuni see enam võimalik ei ole, või asuda aegsasti uut ja turvalist elupaika otsima. Mis saab aga 4000-aastase kultuuriajalooga rahvast, kel pole enam kodumaad? Anote püüdlused rahvusvahelisi kliimaleppeid mõjutada põimuvad filmis kokku kuue lapse ema Tiemeri saatusega, kes otsustab saarelt lahkuda ning oma perele mujal turvalist elupaika otsida.

Filmi juurde on loodud kliimaõiglust käsitlev rollimäng.

Anote laev tunnikava

Anote laev tööleht 1

Anote laev tööleht 2

Anote laev tööleht 3

Anote laev tööleht 4

Anote laev tööleht 5

Anote-laev tööleht 6

Anote Laev esitlus


1P4A logod

Filmi näitamise õigused on omandatud projekti „1Planet4All” raames, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Back