13.10

Katastroofide vähendamise päev

International Day for Disaster Reduction

Tänapäeva urbaniseerunud maailmas on loodusõnnetustel äärmiselt traagilised tagajärjed, seega peab linnaplaneeringus arvestama loodusjõududega. Aastas on sadu maanihkeid ja tornaadosid, orkaane, metsapõlenguid, vulkaanipurskeid, tsunaamisid, põuda. Katastroofide vähendamise päeva eesmärk on suurendada teadlikkust katastroofide ennetamise ja vähendamise olulisusest ning edendada meetmeid, mis aitaksid vähendada katastroofide mõju ühiskonnale ja keskkonnale.

Ideid tegevusteks:

  • Arutlege: mida saavad inimesed teha selleks, et katastroofe võimalikult vähe juhtuks? Kas inimene on looduse või loodus inimese kroon? Millised on Eestis elamise eelised ja puudused loodusõnnetuste kontekstis?
  • Uurige, kus on aset leidnud maailmas viimaste aastate suurimad looduskatastroofid. Mis looduskatastroofid on need olnud?
  • Tutvustage õpilastele viimaste aastate suurimaid looduskatastroofe ning arutage üheskoos, mida saaksid inimesed ära teha selleks, et looduskatastroofe võimalikult vähe juhtuks ning et nendega kaasneks võimalikult vähe hukkunuid.
VAATA KALENDRIT