13.-19.11

Maailmahariduse nädal

Global Education Week

Toimub novembri keskel.

1999. aastal kuulutas Euroopa Nõukogu Põhja-Lõuna keskus välja maailmahariduse nädala, mille eesmärgiks on juhtida koolinoorte tähelepanu vaesuse ja sotsiaalse ebavõrdsuse küsimustele. Maailmahariduse nädalal kutsutakse koolinoori ja õpetajaid ülesoma koolis ellu viima maailmahariduslikke projekte, mille raames arutletakse ebavõrdsuse ja globaliseerumise teemadel. Maailmahariduse nädal kannab igal aastal uut pealkirja ning keskendub eri probleemidele.

Ideid tegevusteks:
  • Arutle: mida tähendab maailmaharidus? Millised on ÜRO kestliku arengu eesmärgid? Mida saad sina teha, et need esmärgid täituksid? Mida saad sina/sinu pere/sinu sõpruskond/sinukogukond teha, et maailmas oleks kõigil parem elada?
  • Jaga sotsiaalmeedias mõna maailmahariduse või arengu koostöö teemalist artiklit.
  • Võta meiega ühendust ja osalena vabatahtlikuna Mondo töös.
  • Toeta globaalse lõuna riikide laste haridust MTÜ Mondo Tarkusefondi kaudu.
VAATA KALENDRIT