22.09.2024

Südamepäev

World Heart Day

Liikuv püha, mida tähistatakse septembri viimasel pühapäeval.

Esimest korda tähistas Maailma Südameföderatsioon maailma südamepäeva 2000. aastal, eesmärgiga teavitada inimesi südamehaigustest, mis on maailmas peamiseks surmapõhjuseks. Lisaks rõhutatakse tervislike eluviisi olulisust, mis aitab haigusi ära hoida.

Ideid tegevusteks:
  • Arutle, milline on õnnelik süda? Kuidas oma südant hoida?
  • Kasuta mõnd rakendust, mis loendab päeva jooksul tehtud samme, mõõdab jalgsi või rattaga liigutud vahemaid, analüüsib und vm. Võrdle andmeid päevade, nädalate ja kuude lõikes.
  • Arvuta ühe tavalisel päeval söödud toitainete ja energia hulk. Uuri, kas see on kooskõlas tervisliku elustiili ja arstide soovitustega.
Ideid maailmapäevaks:
  • Kutsuge kooli külla meditsiinitöötaja, kes selgitaks peamisi südamehaiguste põhjuseid ning annaks nõu tervislikuls eluviisiks.
  • Korraldage üleklassiline kampaania, mille raames iga õpilane mõõdab ja paneb kirja, kui palju ta ühes nädalas jalgsi või (tõuke)rattaga liigub, mitu sammu päevas teeb vms. Arutage, miks liikumine on tervisele hea.
VAATA KALENDRIT