Maailmahariduse kursus 2022

Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. See on õppimisprotsess, mis võimaldab meil jõuda probleemide teadvustamisest isikliku vastutuse ja teadliku tegutsemiseni ning sealt edasi rahvusvahelise koostöö ja jätkusuutliku inimarenguni. Seega on aina enam polariseeruvas maailmas just haridustöötajatel asendamatu roll kujundamaks kriitiliselt mõtlevaid, vastutustundlikke ja hoolivaid maailmakodanikke.

Sel aastal on maailmahariduse kursusel fookuses kestliku arengu teemad seoses kliimamuutustega. Uudse meetodina õpime looma maailmahariduslikku põgenemistuba, mis võib olla virtuaalne või füüsiline. Õpiväljundite osas vastame koos neile ja paljudele teistele küsimustele:

  • Mis on maailmaharidus ja kuidas saame selle kaudu toetada kestlikuma maailma sündi?
  • Milline on haridustöötaja roll kliimamuutustest, rändest ja radikaliseerumisest mõjutatud maailmas?
  • Mis on tähenduslik õpikogemus ja kuidas luua selliseid situatsioone õpilastele?
  • Kuidas tuua maailmahariduslikke teemasid noorteni läbi mänguliste tegevuste, näiteks põgenemistoa formaati kasutades?

Kursus koosneb 5 moodulist (6 õppepäevast) ja selle maht on 60 akadeemilist tundi. MTÜ Mondo ja valdkonna ekspertide poolt loodud programm väärtustab koos õppimist ja teadmiste jagamist, on oma olemuselt interaktiivne, kaasav ja aruteludele suunatud. Julgustame osa võtma ühest haridusasutusest mitut esindajat, et koos luua ja läbi viia maailmahariduse projekti. Kursus lähtub muutunud õpikäsituse põhimõtetest ning soosib ainetevahelist lõimingut.

Saadame kõigile registreerunutele täpsema õppekava detsembrikuu jooksul, aga huvilised saavad kursuse teemadega tutvuda siin.

Kuupäevad:

I kohtumine: reede, 28.01.2022

II kohtumine: kolmapäev, 09.02.2022

III kohtumine: neljapäev-reede, 03.-04.03.2022 (väljasõiduga)

IV kohtumine: teisipäev, 15.03.2022

V kohtumine: reede, 08.04.2022

Kursuse osalustasu on 40 eurot, mis sisaldab koolitustasu, koolituspäevade lõunaid ja kohvipause ning majutust ja toitlustust talvekoolis.

Kui viiruse leviku olukorra tõttu riigis ei ole kursust võimalik läbi viia kontaktõppe vormis, siis toimub see planeeritud aegadel, aga lühendatud vormis Zoomi keskkonnas.

Kursusele registreerimine on lõppenud, kohad on täis.