Rahuharidus kriiside keskel: koolitus noorsootöötajatele
27.10.2023 10:00 - 16:30 |
Konfliktid eakaaslastega, kiusamine, diskrimineerimine ja vägivald, aga ka globaalsed mured, nagu sõda, kliimakriis jms mõjutavad noori. Eesti Noorsootöötajate Kogu ja Mondo Maailmakool on koostöös loonud koolitusprogrammi, mis keskendub noortega koos rahu loomisele keerulistel aegadel ning noorsootöötajate võimele luua avatud ja turvalisi keskkondi, kus kõik noored tunnevad end oodatuna just sellisena, nagu nad on. Koolituse jooksul arutame, kuidas tekitada noortes tunnet ja jõudu, et nad saavad oma elu ja ühiskonda mõjutada. Tutvustame programmi jooksul mitmeid praktilisi tegevusi, mida saab ka noortekeskuses (või koolikeskkonnas) rakendada.
Sihtrühm
Koolitusprogrammi on oodatud eelkõige noorsootöötajad, sh koolide huvijuhid, aga ka kõik teised noortega töötavad inimesed (kooliõpetajad, huvikoolide õpetajad, ringijuhid jt).
Koolitusprogrammi maht
Koolitusprogramm koosneb kolmest kontaktsest koolituspäevast (kogumaht 20 h) ning kahest iseseisvast ülesandest (maht u 5 h). Koolituse kogumaht on 25 h.
Toimumise ajad
27.10 I koolituspäev: “Tunne ära ja kirjelda”
10.11 II koolituspäev: “Enneta ja muuda”
24.11 III koolituspäev: “Väärtusta ja hoolitse enda eest”
Iga koolituspäev toimub kell 10.00–16.30.
Toimumiskoht
Mondo kontor, Telliskivi 60a/5, Tallinn.
Koolitusel osalemine
Koolitusel osalemiseks on vajalik kandideerimine hiljemalt 18.10. Kõigile kandideerijatele antakse hiljemalt 21.10 teada, kas nad on koolitusele registreeritud.
Koolitusel osalemise eeldus on, et osaleja võtab osa kõigist koolituspäevadest. Koolituse lõpul väljastatakse osalejatele tunnistus.
Koolituse peamised teemad/õpiväljundid
- Rahuharidus ja selle vajadus noorsootöös.
- Rahu ja vägivald noorsootöös.
- 1. iseseisev ülesanne: vaatlus ja vaatlustulemuste tutvustamine teistele.
- Praktilised tegevused rahu ja turvalise ruumi edendamiseks noorsootöös.
- 2. iseseisev ülesanne: sekkumine noorsootöös.
- Isiklikud rahu väärtused ja enesehool.
Osalemine on tasuta. Koolituse infot leiab ka Eesti Noorsootöötajate Kogu kodulehelt.
Koolitajad
Mikhail Mogutov (MTÜ VitaTiim)
Mikhail omandas psühholoogia bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis ja hiljuti ka haridusteaduste teadusmagistrikraadi Utrechti Ülikoolis. Lisaks ta on omandanud noorsootöötaja kutset ja tegutses noorsootöös juba 10 aastat. Praegu Mikhail õpetab kursust “Tark õppimine” mõlemas Narva Riigigümnaasiumides, nõustab noorteprojekte HARNOs ja juhib noorteprojekte mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim. Mikhail tegeleb teadusliku lähenemise populariseerimisega, noorte kaasamise ja osaluse arendamisega, noortele turvaliste keskondade loomisega ja teadlikkuse tõstmine tundlikest teemadest teavitamise kohta.
Maria Sakarias (MTÜ MONDO)
Maria omandas üldkeeleteaduse bakalaureusekraadi Yorki Ülikoolist Inglismaal ja magistrikraadi Utrechti Ülikoolist Hollandis. Ta tegutses seejärel erinevates sotsiaalsetes ettevõtetes ja vabaühendustes ning omandas magistrikraadi arengukoostöös ja kestliku arengus Radboudi Ülikoolist Hollandis. Mondos keskendub Maria maailmahariduse edendamisele Eestis ning tegeleb eelkõige rahuhariduse ja lõimumisvaldkonna projektidega.
Liis Tamman (OÜ Significant Change)
Liis on akrediteeritud EMCC coach ja koolitaja, magistrikraadiga personalijuhtimises ja -arendamises. Ligi 15 aastat olnud aktiivne noorsootöö valdkonnas nii noorsootöötajana rohujuuretasandil kui eksperdina valdkonna arendamisel, juhtinud Kiusamisvaba Kool programmi pilootaastat Eestis ja toetanud erinevaid meeskondi usalduse loomise ja taastamise teemal, aktiivse kuulamise ja küsimuste küsimise oskuste arendamisel ning muutuste juhtimisel.
Koolitus toimub Erasmus+ KA2 projekti “Peace Education in Times of Crises” raames. Projekti partnerid on MTÜ Mondo, Eesti Noorsootöötajate Kogu ning RKI (Rauhankasvatusinstituuti RY) Soomest ja IBS (Fundacja Instytut Bezpieczeństw A Społecznego) Poolast.