10.06.24

Noortekonkursi võidu tõid moekollektsioon ja joonistus

Maailmakooli noortekonkursile  „Kildudest saab tervik” esitas 43 noort kokku 33 loomingulist tööd. Kahe vanusegrupi võidutööd tulid Tartust ning mõlemad saavad auhinnaks osalemise Maailmakooli õppereisil Stockholmis. Vaata noortekonkursi kõiki töid siit

Nooremas vanusegrupis võitis Tartu Mart Reiniku Kooli õpilane Marie Gordeeva originaalse ideega moekollektsiooni eest.  „Parim viis kultuuri kandmiseks on kanda seda riietena,” ütles Marie. Tema kollektsioon  „GERMAR” on inspireeritud Udmurdi lipust ja rahvariietest ning annavad kandjale võimaluse olla osa sellest kultuurist.  „See põimib ühte ajaloo, armastuse ja kultuuri ning toob selle tänapäeva,” kirjeldas Marie.

Vanemas vanusegrupis võitis Alexandra Joan Kerr, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilane, kelle joonistus oli meisterliku tehnilise teostusega ja sügavalt läbimõtestatud ideega. Alexandra töö on tehtud vaid ühe teritatud pliiatsiga, mis tasakaalustab töö kirjut teemat.  Alexandra:  „Ühiskond on värvikirev ja põnevalt segane, kuid samal ajal kuidagi konstantselt harmoonias. Tahtsin oma illustratsioonis hoomata kõike, mida meie ühiskond endast kujutab (nii kunstilisel kui ka poliitilisel tasemel), kuid see poleks loomulikult võimalik. Otsustasin keskenduda peamiselt sellele, mis minu arust tänapäeva ühiskonda just esile tõstab: tolerantsus, loovus ning innovatiivsete ideede kiire levik.”

Žürii tõstis esile veel järgmised tööd:

• Video eripreemia Liisa Viljastele mõjusa teostuse ja isikupärase teemale lähenemise eest.
  • Kirjanduse eripreemia Miili Lippusele originaalse ja vaimuka lühiloo eest.
  • Heli eripreemia Helmi-Marie Vaikile ja Marie Siniveele kõrgkvaliteedilise teostuse, julge valiku ja pühendumuse eest.
  • Tarbekunsti eripreemia Anastasiia Dedeshile ja Viktoriia Kolesnikule omapärase idee patjade näol, meisterliku teostuse ja tugeva kontseptsiooni eest.

Noortekonkursile esitati maale, joonistusi, kollaaže, videoid, muusikapalu, luuletusi, lühilugusid, moekollektsioone, fototöid, jutustusi jpm. Vaata ka pilte Maailmakooli tänuüritusest.

Konkurssi toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ja USA suursaatkond Eestis.