01.04.15

Uus Jänku-Jussi multikas tutvustab lastele heategevust

Täna avalikustatud uus laste multifilm “Jänku-Juss ja Puulümpia” kutsub lapsi tegema heategusid nii keskkonnale kui arengumaade lastele.

Täna Lastekas.ee poolt avalikkustatud animatsioon jutustab Jänku-Jussist, kes osaleb koos klassikaaslastega puude istutamise talgutel. Talgutel teenitud tasu annetatakse Ghana kirjasõbra koolimaksude maksmiseks HeaTeoTööpäeva raames.

Uus episood on juba kolmas MTÜ Mondo ja Lastekas.ee koostööst sündinud multifilm – “Jänku-Jussi šokolaadipäev” ja “Jussi sõber Ghanast” valmisid rohkem kui aasta tagasi ning neid on kokku vaadatud üle 120 000 korra. “Meil on väga hea meel, et lastele need multikad meeldivad,” ütleb Mondo maailmahariduskeskuse juhataja Johanna Helin. “Multikate eesmärk on tutvustada lastele sobival viisil maailmas toimuvat ning tekitada soov maailma paremaks muuta”.

Mondo maailmahariduskeskus koostab materjale ja teeb koolitusi koolidele ja noortele. Seni on põhirõhk olnud põhikooli viimastel klassidel ja gümnaasiumil, suure huvi tõttu koostatakse hetkel materjale ka noorematele lastele. Lisaks “Jänku-Juss ja Puulümpia” multifilmile valmivad tänavu lasteaedadele ja algkoolidele kasutamiseks mõeldud fotomapid Keenia ja Afganistani laste elust. Plaanis on ka veel üks multifilm tarbimisest. Materjalide kasutamiseks pakutakse sügisel õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele koolitusi.

Jänku-Jussi filmid asuvad maailmakooli filmikogus.

Jänku-Jussid ja fotomapid valmivad projekti “Koolide ja lasteaedade maailmahariduse toetamine” raames, mida toetab Eesti välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.