Näituste ja VR laenutamine on tasuta, kuid transpordi eest hoolitseb ja tasub tellija. Üleandmine ja vastuvõtmine toimub MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuses ühiselt kokkulepitud ajal (Telliskivi 60a/5, 10412 Tallinn) või siis vastavalt konkreetsemale kokkuleppele. Transpordi kokku leppimiseks kirjutage: julia@mondo.org.ee

Vanasõnad kõrvuti

Eesti, Liibanoni ja Türgi vanasõnasid tutvustav näitus

Kategooria:

Kirjeldus

Näitus sündis raamatust “Wisdom of Words” ja arutlusest, kuidas pidada kultuuridevahelist dialoogi. Kui põhjamaalane räägib käbist ja kännust, siis lõunamaalane arbuusist ja viinamarjadest. Kontekst on erinev, sisu aga sama. Teaduslikult on vanasõnu määratletud mitmeti, aga kui püüda öelda kõige lühemalt, siis on vanasõnad lihtsalt rahva hulgas tuntud ütlused. Täpsemalt on need tabavalt ja kujundlikult sõnastatud õpetliku sisuga üldistavad üheainsa lausena esitatud mõtteavaldused. See väike näitus tutvustab sarnaseid vanasõnu Eestist, Liibanonist ja Türgist. Näituse tegemist toetas Anna Lindh Foundation.
 
Vanasõnad on trükitud 9 kergele kangapaneelile, mida saab üles riputada. Paneelide mõõdud on 550 x 1000 mm ja need on lihtsasti transporditavad.
 
Näituse tellimisel saate 12 “Wisdom of Words” raamatut tasuta kaasa.