Näituste laenutamine on tasuta, kuid transpordi eest hoolitseb ja tasub tellija. Näituste üleandmine ja vastuvõtmine toimub MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuses ühiselt kokkulepitud ajal (Telliskivi 60a/5, 10412 Tallinn) või siis vastavalt konkreetsemale kokkuleppele. Näituse transpordi kokku leppimiseks kirjutage: egle@mondo.org.ee

Vanasõnad kõrvuti

Eesti, Liibanoni ja Türgi vanasõnasid tutvustav näitus.

Kategooria:

Kirjeldus

Näitus sündis raamatust “Wisdom of Words” ja arutlusest, kuidas pidada kultuuridevahelist dialoogi. Kui põhjamaalane räägib käbist ja kännust, siis lõunamaalane arbuusist ja viinamarjadest. Kontekst on erinev, sisu aga sama. Teaduslikult on vanasõnu määratletud mitmeti, aga kui püüda öelda kõige lühemalt, siis on vanasõnad lihtsalt rahva hulgas tuntud ütlused. Täpsemalt on need tabavalt ja kujundlikult sõnastatud õpetliku sisuga üldistavad üheainsa lausena esitatud mõtteavaldused. See väike näitus tutvustab sarnaseid vanasõnu Eestist, Liibanonist ja Türgist. Näituse tegemist toetas Anna Lindh Foundation.
 
Näitus on trükitud kangale ja on üles riputatav. Mõõdud 550 x 1000 mm ja kokku 9 kangapaneeli. Näitus on kerge ja lihtsasti transporditav. 
 
Raamatut “Wisdom of Words” saab tellida siit.