Pärast tellimuse esitamist tee ülekanne meie pangakontole. Sinu tellimust ei lähetata enne, kui raha on jõudnud meie kontole: Mondo MTÜ SEB Bank: EE081010220082048012 SWIFT: EEUHEE2X Palun märgi selgituseks “Maailmakooli tellimus” ja tellimuse number. Küsimuste puhul võtke ühendust julia@mondo.org.ee.

Vanasõnad kõrvuti raamat

Eesti, Liibanoni ja Türgi vanasõnu võrdlev raamat. (Tasuta materjal)

Kategooria:

Kirjeldus

Raamat “Wisdom of Words” sündis arutlusest, kuidas pidada kultuuridevahelist dialoogi. Kui põhjamaalane räägib käbist ja kännust, siis lõunamaalane arbuusist ja viinamarjadest. Kontekst on erinev, sisu aga sama. Teaduslikult on vanasõnu määratletud mitmeti, aga kui püüda öelda kõige lühemalt, siis on vanasõnad lihtsalt rahva hulgas tuntud ütlused. Täpsemalt on need tabavalt ja kujundlikult sõnastatud õpetliku sisuga üldistavad üheainsa lausena esitatud mõtteavaldused. See väike raamat tutvustab sarnaseid vanasõnu Eestist, Liibanonist ja Türgist.
 
Vanasõnade kogumisele aitasid kaasa Narva Pähklimäe Gümnaasium, Viimsi Kool, Tarvastu Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium ja Tallinna 32. Keskkool.
 
Raamatu sisust on loodud ka näitus, mida on võimalik tellida siit.
 
Siit saate alla laadida loovad harjutused vanasõnade õppimiseks ja käsitlemiseks.
 
Trükise tegemist toetas Anna Lindh Foundation.