ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Inglise kirurg

(2007)

Geoffrey Smithi auhinnatud dokumentaal „Inglise kirurg“ toob meieni loo briti neurokirurgist Henri Marshist, kes veedab oma puhkused Ukrainas, teostades ajuoperatsioone uskumatuna näivates tingimustes. Elementaarsete meditsiinivahendite puudumisel on ettevõtlik mees sageli sunnitud improviseerima ja macgyverlikke lahendusi otsima, näiteks kasutama ajuoperatsioonil Boschi drellpuuri. Kannustatuna soovist aidata hädasolevaid inimesi, on Henry juba enam kui 15 aastat Ukrainat külastanud. Ta tahab toetada sealset meditsiinisüsteemi, mille kohutava olukorraga puutus mees esmakordselt kokku 1990. aastatel Kiievi KGB haiglat külastades. Pärast seda võttis ta oma missiooniks neurokirurgia kliiniku ülesehitamise Kiievis, vedades sinna Suurbritannia haiglatest maha kantud meditsiinivarustust ning andes oma teadmisi edasi Kiievi neurokirurgia keskuse arstidele. “Inglise kirurg” on ühe sellise Ukraina visiidi kroonika.

Lisainfot:

Geoffrey Smith