Inglise kirurg

Aasta: 2007 Pikkus: 93 min
Subtiitrid: eesti
Riik: Inglismaa, Ukraina Autor: Geoffrey Smith

Geoffrey Smithi auhinnatud dokumentaal „Inglise kirurg“ toob meieni loo briti neurokirurgist Henri Marshist, kes veedab oma puhkused Ukrainas, teostades ajuoperatsioone uskumatuna näivates tingimustes. Elementaarsete meditsiinivahendite puudumisel on ettevõtlik mees sageli sunnitud improviseerima ja macgyverlikke lahendusi otsima, näiteks kasutama ajuoperatsioonil Boschi drellpuuri.

Kannustatuna soovist aidata hädasolevaid inimesi, on Henry juba enam kui 15 aastat Ukrainat külastanud. Ta tahab toetada sealset meditsiinisüsteemi, mille kohutava olukorraga puutus mees esmakordselt kokku 1990. aastatel Kiievi KGB haiglat külastades. Pärast seda võttis ta oma missiooniks neurokirurgia kliiniku ülesehitamise Kiievis, vedades sinna Suurbritannia haiglatest maha kantud meditsiinivarustust ning andes oma teadmisi edasi Kiievi neurokirurgia keskuse arstidele. “Inglise kirurg” on ühe sellise Ukraina visiidi kroonika.

Lisainfo: http://www.theenglishsurgeon.com.

Märge 11.08.2023. Tegemist on 15 aastat vana dokumentaalfilmiga, aga see on siiski väga hea sisuga. Lisame hoiatuse, et film sisaldab kaadreid operatsioonist, mis võivad olla häirivad.

Tagasi