Me oleme koos

(2006)

ME OLEME KOOS – THINA SIMUNYE on tõeliselt ilus üllatusfilm, mis on võitnud järjest mitmetel festivalidel publiku südamed ja pärjatud paljude auhindadega. Paul Taylori debüütfilm on Agape orbudekodust Lõuna-Aafrikas KwaZulu Natal regioonis, mis lisaks vaesusele on üks suurima HIV-nakkuse protsendiga piirkondi maailmas. Agape keskus on koduks lastele, kellest paljud on kaotanud oma vanemad AIDSile. Ent nendel looduslastel on peale raske mineviku ja siiruse veel midagi väga ilusat – koolitamata imeilus hääl. Ja kui sellised lapsed moodustavad koori, siis see kõlab lihtsalt väga võimsalt. Nii võimsalt, et 2003. aastal ülikooli suvevaheajal siia vabatahtlikuks sattunud filmitudeng Paul otsustas teha midagi nende laste aitamiseks. Ta aitab neil välja anda CD ning teeb filmi, mis on kui tänuks nende laste ilusale häälele ja elujõule. Laste laul viib nad teele, millest nad poleks eales osanud unistadagi… Thina Simunye, Singabhomdeni – Me oleme koos, me oleme perekond!

Paul Taylor

Lõuna-Aafrika Vabariik