Burma VJ

(2008)

Arvukalt auhindu võitnud filmis viib tunnustatud filmitegija Anders Østergaard meid lähedale ajakirjanikele, kes edastavad infot suletud Birma kohta. Burma VJ´d riskivad oma eluga ja saatusega vanglas, et edastada uudiseid suletud riigi kohta. Oma väikeste käsikaameratega salvestavad nad Rangooni tänavatel toimuvat. Materjal smuugeldatakse üle piiri ning levitatakse satelliitide abil tagasi Birmasse ja pakutakse tasuta rahvusvahelisele meediale. Kogu maailm on näinud nende VJ´de tehtud klippe uudiste vahendusel, kuid esmakordselt on nende endi lood kokku pandud filmiks. Film tutvustab teravalt ohtlikku ajakirjaniku tööd ja dissidentlust politseiriigis, kuid samas annab ka põhjaliku ülevaate ajaloolistest ja dramaatilistest 2007-nda aasta septembri päevades, mil Budistlikud mungad alustasid valitsusevastast protesti.

Vaata lisaks:

Lisamaterjal: