ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Banana split

(2002)

Film maailma populaarsemast puuviljast. Banaan on üks odavamaid puuvilju ning kanadalased söövad u. 3 miljardit banaani igal aastal. Tavalises supermarketis moodustavad banaanid enam kui 12% toodete müügist. Kõik see hoolimata sellest, et lähim istandus asub 5000 km kaugusel ning banaan on üks kõige kiiremini halvaks minevaid puuvilju. Film uurib, kuidas on seotud rikaste lääne tarbijate ja vaeste tootjate elud.

Filmi võimalik veebis ingliskeelsena vaadata SIIN.

Ronald Harpelle, Kelly Saxberg

Kanada, USA, Honduras, Prantsusmaa