Afganistan otsib superstaari (vene)

(2016)

Teleshow „Afganistan otsib superstaari“ pole kohalike jaoks lihtsalt saade, vaid nende oma laulev revolutsioon, mille finaali vaatas 11 miljonit inimest ehk iga kolmas riigi elanik. Talibani aastaid, mil muusika oli keelatud, mäletatakse veel selgelt ja popmuusika on noorte vabaduseiha sümbol number üks. Saade annab võimaluse igaühele: mehed ja naised, erinevad hõimud ja rahvused, kõik on oodatud. Lõpuks ometi on ka naistel lava, kus särada. SMS-hääletus, kus meestel ja naistel on võrdne hääletusvõimalus, on paljude jaoks esimene kokkupuude demokraatiaga. Samas on vanameelsed rangelt saate vastu ning osalejad riskivad esinedes oma eluga. Dokumentaalfilm jälgib saate tegemist, osalejaid, fänne ja lõkkelelöönud kirgi alates esimestest voorudest kuni Kabulis toimunud finaalini.

Film on venekeelsete subtiitritega.

Havana Marking

Afganistan