Tänavakunsti kleepsude konkurss

Mondo Maailmakool  kutsub 15-25-aastaseid noori osalema kliimaaktivismi teemalisel tänavakunsti kleepsude konkursil.

Mondo töötab kogukondadega mitmes Aafrika ja Aasia riigis ning näeme, kui tugevalt mõjutavad kliimamuutused juba praegu sealsete inimeste toimetulekut. Kliimamuutused on kindlasti üks meie aja suurim väljakutse. Tahame selle sõnumi tuua tänavakunsti abil Eesti inimesteni ning inspireerida neid andma enda panust kliimamuutuste leevendamisse.

Kutsume noori sõnumi levitamisel endale appi kliimamuutuste teemalisi tänavakunsti teoseid looma. Tänavakunst on sõnumi edastamiseks väga võimas vahend ning konkursi võitja saab auhinnaks võimaluse töö reaalselt linnaruumis teostada. Äramärgitud tööd trükitakse ka kampaania kleepsualbumis.

Konkursi keskmes on naisaktivistide panus

Konkursiga tõstame esile kliimamuutustest enim mõjutatud maade naisaktivistide panust keskkonna kaitsmisesse. Valmivad tänavakunstitööd võiksid olla inspireeritud silmapaistvate naisaktivistide tööst, andes kunstiliste vahenditega edasi mõne nende tsitaadi, aktsiooni või tegevuse mõtte. Soovime, et Eesti noored teaksid rohkem keskkonnaga seonduvatest väljakutsetest ning leiaksid motivatsiooni juba tegutsevate keskkonnaaktivistide sõnumitest ja tegudest. Oma töö jaoks võiks inspiratsiooni leida näiteks nende aktivistide tegemistest: Wangari MaathaiNemonte NenquimoMelati WijsenHindou Omoarou Ibrahim.

Konkursile esitatava kleepsu kavand peab olema A5-A6 formaadis (umbes 10 x 14 cm) ning sellel peab kujutama ühe naisaktivisti tegevust, tema nime ja teemaviidet #IShareHerPower. Juhendi konkursitöö teostamiseks ja täiendavat infot aktivistide kohta leiate sellest dokumendist.

Tänavakunsti kampaania ja töötoad

Noortekonkurss on osa suuremast tänavakunsti kampaaniast, mille raames valmivad Tallinnas neli seinamaali professionaalsetelt kunstnikelt – Essi Ruuskanen, Maria-Liisa Leonidov, Lex Zooz jt. Seinamaalidega paralleelselt loome naisaktivistest inspireeritud kleepsualbumi. Kõiki tegevusi kajastame ka sotsiaalmeedias teemaviitega #IShareHerPower.

Valminud kleepsude kujundused palume skaneeritult saata hiljemalt 30. septembril 2022 aadressile konkurss@mondo.org.ee. Väga soovitatud on ka kujunduste varem saatmine, sest kleepsualbumit täiendame kogu suve jooksul.

Konkursitööde loomiseks oleme loonud ka kleepsutöötubade juhendi. Samuti on Maailmakoolist võimalik suvel tellida juhendatud kleepsutöötuba. Töötoa juhendi saamiseks või töötoa tellimiseks palume kirjutada mari.jogiste@mondo.org.ee.

Konkursi ellu viimist rahastab Euroopa Liit ja ESTDEV – Eesti Rahvusvaheline Arengukoostöö Keskus. Sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTÜ Mondo ja see ei kajasta tingimata Euroopa Liidu seisukohti.