Põgenemismäng "Greta jüngrid"

Mobiilne põgenemismäng “Greta jüngrid” keskendub kliimamuutustest tulenevatele keskkonnaprobleemidele nii Eestis kui globaalsel tasandil. Mängu peategelane kliimaaktivist Greta Thunberg on saamas 100 aastaseks ja saadab tulevikust tänapäeva noortele neli kirja. Oma kirjades maalib Greta pildi sellest, milliseks kujuneb maailm tulevikus, kui ei võeta juba täna ette olulisi samme kliimamuutuste tõkestamiseks. Ta kutsub noori üles kaasa mõtlema ja andma oma panust kliimamuutuste mõju vähendamiseks.

Põgenemismängu erinevad osad on peidetud käsipagasi suurusesse kohvrisse, mille tabalukust avamine ongi mängu esimene ülesanne. Maailmakooli kogus on kokku 5 kohvrit ja ühe kohvri ülesandeid saavad korraga lahendada 3-5 õpilast. Mäng on kõige sobivam II-III kooliastmele ja võtab ca 25-40 minutit. Oleme mängu juurde loonud erinevate eel- ja järeltegevustega tunnikava.

Põgenemismängu tunnikava (.docx)

Teie kooli või noortekeskusesse saadetavad kohvrid on koheselt mängimiseks valmis. Pärast tellimist saadame teie e-postile samm-sammulise juhendmaterjali, kust leiate ülesannete lahendused ja lukkude koodid. Kui te soovite tellida vähem kui 5 kohvrit, palun andke sellest meile eraldi teada.

Piltidel mängivad põgenemismängu Are Kooli õplased. Õppematerjal valmis MTÜ Mondo projektist „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini; Eesti panus kestliku arengu eesmärkidesse”, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Tagasi