Koolitusmaterjal "Maailmaharidus ja noorsootöö"

Erasmus+ projekti “Active citizenship with global dimension” ehk “Maailmaharidus noorsootöös” raames valmis kasutusvalmis metoodiline tööriistakastProjekt kestis märtsist 2015 – veebruarini 2017 ja MTÜ Mondo partneriteks olid People in Need “Slovakkia”, Südwind (Austria), CIES Itaalia.
Materjal ja selle juurde käiv lisamaterjal on mõeldud eelkõige mitteformaalses õppes kasutamiseks, kuid seda on oodatud kasutama ka õpetajad, kes soovivad arendada noorte teadlikkust globaalsetest teemadest, seostades igapäevategevusi globaalsete arenguteemadega. Metoodiline 90-leheküljeline kogumik on inglise keeles.
Väljaanne on jagatud neljaks peatükiks, mis esindavad erinevaid aktuaalseid teemasid: toit, migratsioon, meedia ning visuaalsed meetodid. Iga teema on lähtepunktiks, millest alustada arutelu ja uurida, mis maailmas toimub ja kuidas noored toimuvale reageerivad.
Igal peatükil on sarnane struktuur: sissejuhatus teemasse, ülesanded huvi loomiseks ning kolm või enam ülesannet teemasse süvenemiseks.
Head kasutamist!
Tagasi