Rahu, arengu ja teaduse päev

World Science Day for Peace and Development

Rahu, arengu ja teaduse päeva tähistatakse aastast 2002 ning selle eestvedaja on UNESCO. Päevaga pööratakse tähelepanu teaduse olulisusele. Eesmärk on teavitada avalikkust teaduse olulisest rollist ühiskonna rahu ja kestliku arengu kontekstis.

Ideid tegevusteks:
  • Uurige, millega UNESCO täpsemalt tegeleb?
  • Arutlege, miks on teadus ouline ja missugune on teaduse roll tänapäeva ühiskonnas? Milliseid viimase aja teadusalaseid saavutusi tead? Mida tahaksid ise avastada või leiutada, et maailmas oleks parem elada? Kuidas aitab teadus maailma rahu tuua?
  • Õpi ära mõni lihtsam “teadustrikk”.
  • Tutvu Nobeli teaduspreemia laureaatitega.
  • Tee nimekiri kümnest asjast, mida kasutad iga päev ja mis on saanud võimalikuks tänu viimase 30 aasta teadussaavutustele.
  • Rääkige õpilastega teaduse rollist ja dialoogi olulisusest.
  • Korraldage koolis mõni suurem teadusprojekt.
  • Kutsuge kooli rääkima külaline Teaduskeskusest AHHAA või Teadusbussi meeskonnast.
VAATA KALENDRIT