07.11.16
Valgas tehti maailmahariduskuul unenäopüüdjaid
Valga Gümnaasium ja Valga Muuseum veavad juba mitmendat aastat oktoobrikuus koostöövankrit. Siis on fookuses maailma erinevad paigad, sealne kultuur ning inimesed. Eesmärgiks on laiendada kaaslinlaste silmaringi, arendada empaatiavõimet ning laiendada arusaama demokraatiast ja inimõigustest. Oktoobrikuu jooksul külastasid Valga Muuseumi galeriid ja töötubasid nii linnakodanikud, kui õppurid põhikoolidest. Sel aastal laiendasime ka huviliste ringi ja kutsusime külla ka lasteaiarühmad.
Ürituse teljeks oli maailmarändurist kunstniku Toomas Altnurme näitus. Näituse avamisel oli kunstnik kohal Skype vahendusel, kus ta tutvustas oma nägemust ja loomingut.
Valga Muuseumis käis ka tuntud rännu- ja kirjamees Hendrik Relve, kes pidas kaks loengut teemal „Madagaskar ja Tiibet – võlud ja vaevad“. Loengul kuulasid nii õppurid, kui linnarahvast huvilised.
Muuseumi galeriid ehtis indiaanlaste telk koos lõkke asemega, kus oli mõnus juttu puhuda.
Mängulise programmi „Hingele pai“ raames rännati oktoobris Ameerika pärismaalaste juurde ning tutvustati nende elutingimuste ja rituaalidega, millele järgnes unenäopüüdja valmistamine.
Töötubadega käidi suisa Valgast väljaspool – Keeni Põhikoolis, kus aidati õpilastel unistada. Mõeldi nendega koos, mis on üldse unistus ja kuidas unistustele saab ise kaasa aidata. Selleks tehti nii draamaklippe, kui valmistatiunistuste püüdjaid unenäopüüdja põhimõttel. Töötubade läbiviijateks olid Keenis Valga Gümnaasiumi abituriendid.
Maailmahariduskuule pani punkti õpilaste poolt ettevalmistatud kontsert „Hingele pai“, kus loeti omaloomingut, tehti mustkunsti ja lauldi. Õpilased küpsetasid külalistele kooli köögis õunakooki ja pirukaid.
Taaskord on rõõm tõdeda, et maailmhariduskuu õnnestus, juurde tuli uusi sihtgruppe ja juba on mõtted uues sügises. Traditsioon jätkub.
Pille Olesk
Valga Gümnaasiumi projekti- ja karjäärijuht