25.08.24

Maailmakooli suvekoolid aitavad kooliaastaks valmistuda

Igal suvel viib Maailmakooli tiim läbi maailmahariduse suvekoole nii alus- kui üldhariduse õpetajatele ja teistele haridustöötajatele. See on tore traditsioon, mis annab haridustöötajatele võimaluse enne uut õppeaastat kohtuda ning saada üksteiselt inspiratsiooni, uusi mõtteid ning energiat.

Noppisime suvekoolidest välja 4 mõtet, millega kooliaastat alustada:
1) Oluline on kujutlusvõime. Selleks, et suudaksime mõista teisi kultuure ja inimesi, on vaja kujutlusvõimet. Selle saavutamiseks on tarvis lugeda.
2) Meie vaade maailmale sõltub meie kõikidest teadmistest ja kogemustest, mida oleme elu jooksul omandanud. Kuna need on kõigil erinevad, siis peame arvestama, et võime ühte ja sama olukorda näha väga erinevalt.
3) Noorsootöötajad juba on rahuharijad, aga saame seda tööd teha veel teadlikumalt, eesmärgistatumalt – näiteks luues turvalisi ja julgeid ruume noortekeskustes. Uute teadmistega saame olemasolevat veel paremini teha.
4) Dialoog meetodina võimaldab tuua erinevaid inimesi ning arvamusi kokku ning turvalises ringis ka kriitiliste teemade üle arutleda.

Maailmakool.ee materjalid on tasuta kättesaadavad kõikidele õpetajatele ja noorsootöötajatele. Jälgi uudiseid ja võimalusi koolitusteks Maailmakooli uudiskirjas.