16.09.14
„Koomiksid võrdsuse heaks“ märgiti ära Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhind 2014 finalistide hulgas
„Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt, mida Eestis veab MTÜ Mondo, leidis teiste Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhinna finalistide hulgas äramärkimist. „Sellise auhinna finalistide hulka jõudmine on väga suur tunnustus. „Koomiksid võrdsuse heaks“ projekti eesmärk on olnud tuua koomiksite kaudu inimesteni immigrantide lugusid. Kõikide koomiksite autoriteks on kunstnikud, kellel on sisserändaja taust, “ selgitas projekti Eesti koordinaator Diana Tamm.
Koomiksiprojekti kõrval tõusid esile mitmed teised huvitavad algatused. Nii paneb Everyday Racism telefonirakendus kasutajaid elama nädala aborigeenist mehena, moslemist naisena või India tudengina. Projekti Cirquenciel raames loodi Lähis-Idas esimene tsirkusekool, mis julgustab kultuuridevahelist dialoogi Liibanoni noorte seas. Kaardimäng More Than One Story ehitab sildu erinevate vanuste, taustade ning kultuuride vahel. Fundación Construir aitab kaasa kultuuridevahelisele dialoogile kohtuvõimu ning põlisrahvaste vahel. Projekt Equal for Equal juhib tähelepanu soolisele ebavõrdsusele ning promob võrdõiguslikkust läbi isiklike lugude rääkimise. Manav Seva Sansthan “SEVA” töötab India ja Nepaali piiriäärsetes inimeste transiitpunktides, et hõlbustada ohutut ning informeeritud rännet haavatavate Nepaali inimeste seas. Ordinary Heroes on multimeedia algatus, mis julgustab erineva etnilise taustaga Bosnia kodanike ning noorte omavahelist suhtlust. Wapikoni mobile rakendus võimaldab isoleeritud kogukondadel omavahel suhelda, jagada kogemusi ning koos tegutseda. Welcoming Cities and Counties Initiative pakub kohalikele omavalitsustele mudelit, mis aitaks proaktiivselt tegeleda omavalitusüksusse saabunud immigrantidega. Ja viimaks IDARC projekt, mis kasutab tantsu rwandalaste ühiskondlikus, sotsiaalses ning majanduslikus elus, et aidata diskrimineeritud Batwa vähemust.
Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhinda antakse välja alates aastast 2011. Auhinda antakse mittetulundusühingutele, kes loovad innovaatilisi lahendusi, et tekitada dialoogi ja tõsta laiemat kultuuridevahelist teineteise mõistmist.
Loe auhinna kohta lisaks siit.
Lisainfo:
„Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt kestab 2012.a. novembrist 2015.a. jaanuarini. Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Liit „Põhiõigused ja Kodakondsus“ programmist.