Verised karikatuurid

(2007)

Kas jumal on demokraat? Niisuguse küsimusega algab tuntud Taani teleajakirjaniku Karsten Kjäri dokumentaalfilm. Film avab 2005. aastal Taani ajalehes avaldatud prohvet Muhamedi kujutavate pilapiltide vallandatud veriste, üle 150 inimelu nõudnud islamiusuliste meeleavalduste tagamaid.

Otsides usuviha tegelikke juuri ja mõju demokraatlikule väljendusvabadusele, viib autor vaataja Liibanoni, Iraani, Süüriasse, Qatari, Prantsusmaale, Türki ja Taani ning vestleb “karikatuurikriisis” võtmerolle etendanud isikutega.

Karsten Kjär

Taani