Tahan saada bossiks

(2008) Neli noort hiinlast valmistuvad keskkooli lõpueksamiteks ja kaamera leiab nad hilistel õhtutundidel pea laeni ulatuvate raamatuhunnikute vahelt. See on pingeline, lõbus ja emotsionaalne film üliinimlikust pingutusest ja vägagi inimlikest noortest.

Neli noort hiinlast valmistuvad keskkooli lõpueksamiteks ja kaamera leiab nad hilistel õhtutundidel pea laeni ulatuvate raamatuhunnikute vahelt. Kõige parem saab alati olla vaid üks. Nagu Hiinas, kus elab üle miljardi inimese, nõnda ka Eestis. Hiina on Eestist üle tuhande korra suurem. Ja sama palju suurem on ka konkurents “kõige parema” auväärsele tiitlile. Olla boss tähendab Hiinas hoopis midagi muud kui Eesti-suguses väikeriigis. Harva räägitakse sotsiaalse võrdsuse ja mobiilsuse varjukülgedest. “Tahan saada bossiks” filmis on see aga hästi välja toodud: kõigil on teoreetiline võimalus saada ülemaks. Raske on olla rahul sellega, mis on. Pürgima peab! Filmi taustal võib arutleda ka globaalse tööjõu konkurentsi ja hariduse teemadel, jne. See on pingeline, lõbus ja emotsionaalne film üliinimlikust pingutusest ja vägagi inimlikest noortest.

Marije Meerman

Hiina