Süütu

(2010) „Süütu“ kajastab nelja endise lapssõduri igapäevast elu ja minevikku.

Sophie ja Simon istuvad mahajäetud hüti põrandal. Noor naine hoiab 17-aastast noorukit kuulates ta kätt. Simon rööviti, kui ta oli 10 aastane. Simon on üks enam kui 30 000 lapsest, kes on viimase 20 aasta jooksul Põhja-Ugandas röövimise ohvriks langenud ja sõduriks sunnitud. „Süütu“ kajastab nelja endise lapssõduri igapäevast elu ja minevikku. Oma kannatlikkuse ja vahetu olekuga õnnestub Sophie Haarhausil võita traumatiseeritud noorukite usaldus. 22-aastane politoloogia üliõpilane Sophie on sõitnud Ugandasse koos eestlasest kaameramehe Kullar Viimsega.

Kullar Viimne, Sophie Haarhaus

Uganda, Eesti, Saksamaa