Surmapõllud: Võitlus tööstusliku loomakasvatuse isu rahuldamiseks

(2009) Antud film räägib sojakasvatustest Lõuna-Aafrikas ning sellest, kuidas on need kahjustavalt mõjunud kohalikule arengule.

Antud film räägib sojakasvatustest Lõuna-Aafrikas ning sellest, kuidas on need kahjustavalt mõjunud kohalikule arengule. Suured firmad ostavad kohalikelt väiketalunikelt kokku maad ning samuti hävitavad metsa, et saaks üha rohkem kasvatada sojat, mida hiljem Euroopasse loomasöödaks importida. Soja kasvatamisel kastuatakse väga palju erinevaid pestitsiide, mis sattuvad ka põhjavette ning reostavad pinnast. Nii on häiritud kohalike elu, kes on sunnitud kolima linnadesse. Samuti on vähenenud ka kohalike võimalused ise endale toitu kasvatada. Film kutsub üles ELi vähendama sõltuvust imporditavast loomasöödast. Samuti juhib tähelepanu geneetiliselt muundatud toidu ohtlikkusele ning rõhutab kohalike inimese õigusele õiglasele maa- ja veekasutusele.

Victor Burgos

13-16, 16+