ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Paradiis – kolm reisi selles maailmas

(2007)

Miks Aafrika noor pigem sureb oma teekonnal Euroopasse kui jääb kodupaika? Missugune on immigrandi elu kusagil Hispaanias tomateid kasvatades? Kus ta elab ja millest ta unistab? Filmis näidatakse tänapäevaseid lugusid illegaalsest immigratsioonist. Filmitud on nii Hispaanias, Marokos kui Malis. Näeme karme ja šokeerivaid lugusid ettekujutatavast paradiisist, milleks paljud aafriklased Euroopat peavad. See on visuaalselt lummav ja poeetiline film, mis on kõrge tasemega nii pildis kui muusikas. Filmi on näidatud mitmetel festivalidel ning on saanud tunnustust maailma suurimalt dokfilmide festivalilt Amsterdamist, kus “Paradiis – kolm reisi selles maailmas” tunnistati parimaks tudengifilmiks.

Elina Hirvonen

Soome